صدرا، شهری که دخل امروزش به خرج هاي ديروزش نمی خورد


    
تعداد بازدید: 189
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1399/8/13

گپ و گفتمان ویژه با شهردار صدرا در صبحانه با خبر جنوب برگزار شد.

* برای مبارزه با فساد، تهدید، تطمیع و تعقیب شدم اما پا پس نکشیدم

* در طول یکسال گذشته بیش از ١٢٠ میلیارد تومان حقوق از دست رفته صدرا را بازگرداندیم

 

«خبرجنوب»: سوسن خیراندیش- جلال الدین عرفانی- سیدعلی اصغر تقویان

 

حوالی آبان ماه سال گذشته، روی داغ ترین صندلی شهرداری استان فارس نشست. پیش از او 4 شهردار دیگر بر این کرسی، تکیه زده بودند؛ یکی برکنار شد، يكي مدت كوتاهي بر سر كار بود و دو نفر دیگر هم دستبند به دست، راهی زندان شدند و اكنون اين صندلي در اختيار بهزاد پرنيان است.

وي یک سال است روی صندلی داغ شهرداری صدرا نشسته اما به قول خودش، اگر با تجربه امروز از شهرداري صدرا، اين پست پیشنهاد مي شد، بیشتر تامل مي كرد و در قبول آن تردید به خرج می داد، قبول کردن پست شهرداری شهری که از همان ابتدا به صورت نارس متولد شد و رشد کرد و هنوز هم بسياري از مشكلاتش برطرف نشده كه هيچ، هر روز هم بيشتر مي شود و جنبه های تازه تری پیدا می‌کند؛ از دستگیری برخی اعضای شورا و شهرداران سابق و کاهش اعتماد عمومی گرفته تا حوادث قهري و موانع طبيعي بي سابقه و کمبود اعتبارات و در مقابل، انبوهی از هزینه های شهر!

پرنیان امروز در سرويس «صبحانه با خبر» با يك كاسه آش داغ سبزي شيرازي بر روی صندلی سرخ رنگ داغ ميهمان ماست! دل پری از انبوه مشکلات لاینحل شهر صدرا دارد و با ما از هر دری سخن می‌گوید تا شاید با طرح مشکلات، مسئولین به كمكش بيايند و راهکاری برای حل مشكلات بيابند، هرچند اميد به حل مشكلات در گفتگوي ما غالب بود.

پنجمین شهردار صدرا پس از تعارفات معمول، در معرفي بيشتر خود گفت:

در سال ١٣۵۶ در روستای گنجه ای شهرستان کازرون ـ شهرستان كوهچنار فعلي ـ به دنیا آمدم. دوران دبستان را در مدرسه زادگاهم و مقاطع راهنمایی و دبیرستان را در روستاهای مجاور و سال چهارم دبیرستان را در یکی از دبیرستان های کازرون به اتمام رساندم. همان سال در رشته دبیری زمین شناسی در دانشگاه قبول شدم و در هفت ترم، تحصیلات لیسانسم را به پایان رساندم. بعد از لیسانس در رشته زمین شناسی، فوق لیسانس گرفتم. در سال ٩٨ در رشته زمین شناسی در مقطع دکتری فارغ التحصیل شدم و همزمان با دکترای زمین شناسی، لیسانس حقوق را نیز اخذ کردم.

گپ و گفتمان با شهردار صدرا همراه با صرف صبحانه شروع شد:

* از سوابق کاری تان بگویید؟

- سال ٧٨ در آموزش و پرورش گچساران استخدام شدم. دو سال آنجا بودم و پس از آن در آموزش و پرورش خشت و کنارتخته به کارم ادامه دادم. سال 88 به عنوان معاون آموزش و پرورش جره بالاده کازرون منصوب و یکسال بعد به عنوان بخشدار جره بالاده فعالیتم را در این حوزه به مدت ۴ سال آغاز کردم و سپس به بخشداری مرکزی کوار منتقل شدم و تا سال ٩۵ بخشدار مرکزی کوار بودم، پس از آن 3 سال در شهرداری شیراز مشغول خدمت شدم (از سال 95 تا سال 98). سال 98 هم توسط شورای شهر صدرا به عنوان شهردار اين شهر انتخاب شدم.

* شهرداری صدرا دارای چه تعداد نیرو است؟

- شهرداری صدرا در حال حاضر 380 نیروی اداری دارد. از این تعداد 40 نفر نیروی رسمی و پیمانی و مابقی  شرکتی هستند که از سوي شرکت تامین نیرو، حقوق و مزایا دریافت می کنند. در بخش خدماتی هم 200 نیرو، پیمانکاری خدمات شهری را انجام می دهند که جمع آوری زباله ها را به عهده دارند. حدود 100 نفر هم در فضای سبز مشغول انجام وظیفه هستند.

* با توجه به اینکه تعدادی از نیروهای شهرداری صدرا ساکن شیراز هستند، روند تردد و جابه جایی آنها به چه شکل است؟

- سعی کردیم در قالب حق الزحمه ایاب و ذهاب، بخشی از این هزینه ها را جبران کنیم. البته درصدد هستیم با تامین منابع مالی، هزینه ایاب و ذهاب آنها را تامین کنیم، ناگفته نماند در طول هر ماه چیزی حدود یک میلیون تومان در قالب کمک رفاهی در اختیار این نیروها قرار می دهیم.

* هیچ وقت حدس می زدید شهردار شهری جدید شوید كه کوله باری از مشکلات دارد؟

- من در بخش‌ های مختلفی فعالیت داشتم و پست های متعددی داشته ام، یادم هست زمانی که می خواستم پیشنهاد بخشداری کوار را قبول کنم؛ آن هم در شرایطی که این شهر از نظر امنیتی دچار مشکل بود خیلی ها منعم می کردند اما من پذیرفتم و در طول 4 سال عهده داری مسئولیت، از کارم و اقداماتی که توانستم انجام بدهم راضی بودم. در مورد صدرا ولی وقتی پیشنهاد شهرداری را دریافت کردم و پذیرفتم، نمی دانستم شرایط تا این اندازه بغرنج است که اگر می دانستم در پذیرفتن این سمت تردید می کردم.

* عمده ترین مشکل صدرا برای ایفای نقش شما در جایگاه یک شهردار چیست؟

- صدرا مردم بسیار خوبی دارد اما نواقص عمرانی اش بی شمار است. کمبود زیرساخت ها و فشار افراد سودجو و فرصت طلب و باندهای قدرت، عملکرد شهرداری را تحت تاثیر قرار مي دهد. از حدود یکسال قبل تا حالا که عهده دار این مسئولیت شده ام مدام درگیر حاشیه ها هستم، آن هم ناخواسته.

* منظورتان حاشیه های سیاسی است؟

- من همیشه فرد بی حاشیه ای بوده ام و هیچ وقت اجازه نداده ام دیدگاه سیاسی ام در کارم دخالت داده شود، اما در صدرا خود به خود حاشیه ایجاد می شود.

* مثلا؟

- ابتدای کار معضل بازداشت پیمانکارها و تعطیلی پروژه ها را داشتیم. بعد ناآرامی ها شروع شد و پشت سرش برفی بارید که در 10 سال گذشته بی سابقه بود. بعد هم مسئله انتخابات پیش آمد و سپس کرونا باعث شد تعداد نیروهایمان به یک سوم کاهش پیدا کند. حاشیه اخیر هم که دستگیری چند عضو شورا و بحث انحلال شورای شهر بود. حالا هم با معضل نوسان قیمت ها روبه رو هستیم که موجب می شود پیمانکاران دچار ضررو زیان شوند.

* چقدر خوش بین هستید نسبت به حل این معضلات و حاشیه ها؟

- صدرا دارای پتانسیل هایی است که منحصر به فرد هستند؛ آب و هوای خوب، نزدیکی به شیراز، جمعیت قابل توجه و اراضی قابل توسعه و رشد. افزون بر این وجود باغشهری ها و فضای سبز کافی هم به این پتانسیل ها اضافه می شود که همه این ها در کنار هم امیدواری به آینده را نوید می دهد و ما می توانیم با کمک مسئولان استانی، بخشی از مشکلات صدرا را حل کنیم.

* در حال حاضر مطالبه اصلی شهروندان صدرا از شهرداری چیست؟

- مردم خواهان این هستند که اداره های مختلف در صدرا مستقر شوند، اما به هر اداره ای این درخواست را می دهیم می گویند باید برایمان ساختمان و تجهیزات فراهم کنید تا ما به صدرا بیاییم. در حالی که شرکت عمران صدرا قول تامین زمین و 50 درصد هزینه ساخت را به برخی از این اداره ها داده، اما باز هم حاضر به همکاری نیستند. برخی دستگاه ها چند سالی است زمین را هم گرفته و صاحب شده اند اما حاضر به ساخت نیستند. درصورتی که شاهدند رشد جمعیتی صدرا در سال های گذشته به اندازه ای بوده که به حدود 170 هزار نفر رسیده و آنها نیاز به خدمات زیربنایی دارند.

* شماری از اهالی صدرا در تماس هاي تلفني با «خبرجنوب»، مشکلاتشان را كه اغلب زیرساختی و به ویژه در حوزه حمل ونقل و زیاد شدن بی رویه جمعیت و همچنين مزاحمت هاي سگ های ولگرد مطرح مي كنند، نظرتان در اين مورد چيست؟

- مجاورت باغشهری ها و فضای باز اغلب کوهستانی در کنار فضاهایی که باز و ساخته نشده هستند باعث شد سگ های ولگرد به اندازه غیر قابل کنترلی در صدرا زاد و ولد داشته باشند. تا حالا نتوانسته ایم در همین صدرا مکانی را برای نگهداری آنها تامین کنیم اما تاكنون ٧٠٠ قلاده را جمع آوری و به سایت برمشور انتقال داده ایم. افزون بر این با یک جمعیت دوستدار حیوانات هم در حال مذاکره هستیم که خودشان مسئولیت نگهداری از سگ ها و عقیم کردنشان را عهده دار شوند و امید داریم در ماه های آتی این اتفاق بیفتد.

* تماس هایی هم داشته ایم در مورد یک باره اوقافی شدن بخشی از صدرا و اینکه شهروندان این بخش ها ارزش ملک شان به شدت افت کرد. آیا امکان برگشت این بخش ها به وضع قبل وجود دارد؟

- با توجه به درخواست های مردم و اینکه متراژی با این وسعت و امكانات آن روز نمی توانسته زیر کشت برود تا بتوان آن را وقف نمود، به نظر می رسد جا دارد در این تصمیم یک بازنگری صورت بگیرد؛ اما درخواست مردم این است که درآمد این موقوفه باید شامل حال صدرا هم بشود.

* یکی از مشکلاتی که شهرداران همواره دادشان از آن به هواست، بحث بودجه و اعتبارات است، درآمدهایی که هنوز هم کم و به پای هزینه ها نمی رسد. وضعیت شهرداری صدرا چگونه است؟ آیا دخل آن به خرجش مي رسد؟

- اگر زیرساخت‌ های شهر فراهم بود و هیچ مشکلی وجود نداشت و اعتبارات و بودجه شهرداری کفاف هزینه‌ های شهر را می‌داد، اما این گونه نیست، چرا که شهر صدرا زمانی برای جای دادن سرریز شهر شیراز و جمعیتی بالغ بر ١۵ تا  ٢٠ هزار نفر شکل گرفته، اما به یکباره شاهد سرازیر شدن جمعیت زیادی شده به طوری که امروز جمعیت این شهر به حدود ١٧٠ هزار نفر رسیده و حتی در افق آینده برای این شهر جمعیت ۴۶۵ هزار نفري دیده شده، ولي سرعت ایجاد زیرساخت‌ها به اندازه رشد جمعیت نبوده و این رشد جمعیت بدون در نظر گرفتن زیرساخت‌ها و خدمات مورد نیاز مانند مدرسه، درمانگاه، پارک، راه های دسترسی و سایر نیازها طی سال ها به مرور صورت گرفته و همه این مشکلات هزینه مازادی به شهرداری تحمیل کرده است.

* تاکنون چه میزاني از بودجه شهرداري صدرا محقق شده است؟

- بودجه امسال شهرداری صدرا بالغ بر ١٠٠ میلیارد تومان است که تاکنون ١۵ درصد از برنامه جلوتر هستیم و تا اواخر آبان کل بودجه محقق می‌شود و می‌توانیم متمم بودجه را ارائه دهیم.

* این بودجه از چه طریقی تامین می‌شود؟

- در حال حاضر بیشترین درآمد شهرداری متکی به دریافت عوارض ساخت وساز است. این در حالی است که اعتبارات دولتی در طول سال حتی به یک میلیارد تومان هم نمی رسد که بسیار ناچیز است، اما در این بین جفایی که در گذشته به شهر صدرا شد ایجاد معافیت واحدهاي مسکن مهر از پرداخت عوارض بود و امروز هم احداث ٢٠ هزار واحد مسکن ملی دیگر که آنها هم ۵٠ درصد تخفیف پرداخت عوارض دارند یک جفای دیگر به شهر صدراست که توسط مسئولین انجام شده، در حالی که اگر تعداد هر خانوار را که در این مسکن‌ ها ساکن می ‌شوند ٣ نفر در نظر بگیریم این به معنای افزوده شدن جمعیت زیادی در آینده نزدیک به شهر است، جمعیتی که نیاز به خدمات دارند.

* یکی از مشکلات قدیمی صدرا، بحث فاضلاب است. در حال حاضر وضعیت ساخت تصفیه خانه صدرا چگونه است؟

- بر اساس قول اداره آب و فاضلاب، تصفیه خانه  شرق صدرا  تا پایان آذرماه به اتمام می رسد و بخش زیادی از مشکلات حل می شود که در این راستا شرکت عمران صدرا ١٢ میلیارد تومان به این امر اختصاص داده و شهرداری نیز به رغم اینکه مسئولیتی در این حوزه نداشت اما بیش از ۵ میلیارد تومان به عنوان پیش خرید پساب این تصفیه خانه برای آبیاری فضای سبز شهر و کمک به اجرای تصفیه خانه پرداخت و باعث شد که پروژه شتاب بیشتری بگیرد. در غرب صدرا نیز از یکی دوسال قبل، تصفیه خانه محلی به طور موقت ایجاد شده و کلنگ تصفیه خانه اين قسمت هم به زمین زده شده كه با تکمیل آن، مشکلات فاضلاب صدرا به طور کامل برطرف می شود.

* شهروندان صدرا سال هاست که در زمینه حمل ونقل با مشکلات زیادی روبه رو هستند، با توجه به افزایش قیمت اتوبوس که امروز قیمت هر دستگاه به بیش از ٣ میلیارد تومان رسیده، آیا توان حل این مشکل و خرید اتوبوس‌ های جدید را دارید؟

- از زمانی که وارد شهرداری صدرا شدم تاکنون ۶ دستگاه اتوبوس و ٢١ دستگاه مینی بوس جدید وارد ناوگان حمل و نقل اين شهرداری شده و تعداد اتوبوس‌ ها به ١١ دستگاه افزایش یافته که برای انتقال شهروندان به شیراز و مینی بوس ها برای حمل و نقل درون شهری استفاده مي شود و در این راستا امسال نیز تا پایان سال سعی خواهیم کرد ۶ اتوبوس دیگر به ناوگان اضافه کنیم که شرکت عمران صدرا ۶ میلیارد تومان در اين زمينه به ما کمک خواهد کرد.

* برای رفع مشکل حمل ونقل صدرا چند دستگاه اتوبوس دیگر مورد نیاز است؟

- با خرید 10 اتوبوس، کل مشکل ما حل می‌شود و مدت زمان توقف مسافر در ایستگاه‌ ها به ١٠ دقیقه خواهد رسید و از سوی دیگر با رایزنی که با شهرداری شیراز داشتیم اتوبوس‌ های صدرا می ‌توانند تا پایانه قصردشت به شهروندان صدرا خدمت رسانی کنند.

* برخی از اهالی صدرا امید دارند با الحاق این شهر جدید به شیراز در مورد مشکلاتی که سال هاست دامنگیر این شهر شده گره گشایی شود. این امکان وجود دارد؟

- الحاق به شیراز، مشکل دسترسی نداشتن مردم به اداره های مختلف را حل نمی کند، اما آقای دكتر قادری نماینده شیراز در مجلس گفته که پیگیر ارتقاي این شهر به شهرستان است که در آن صورت خیلی از مشکلات صدرا حل خواهد شد.

* آیا ارتقاي صدرا به بخشداری می تواند این مشکلات را حل کند؟

- سال ٨٩ جمعیت شهر صدرا ٩ هزار نفر بود اما در سرشماری سال ٩٢، جمعیت صدرا به ٨۵ هزار نفر رسید و امروز به بیش از ١٣٠ هزار نفر رسیده است، در خصوص الحاق صدرا به شیراز یا ارتقاي آن به بخش و شهرستان، من تابع نظر شهروندان هستم که آنها هم نظرشان این است که دستگاه های اجرايی در اینجا مستقر شوند که به نظر می رسد ارتقاي صدرا به شهرستان این را محقق می سازد، اما اگر صدرا به شهر شیراز ملحق شود به عنوان منطقه ١٢ شهرداري شيراز مطرح می ‌گردد که این مشکل مردم صدرا را حل نمی‌ کند، حتی مردم صدرا باید برای انجام کارهای شهرداری خود هم به بخش‌ های دیگر شهرداری شیراز رفت وآمد کنند كه مشکل شان بیشتر می شود.

* در خصوص راه های دسترسی صدرا به عنوان یکی دیگر از مشکلات اساسی شهر صدرا به ویژه در زمینه راه قره پیری چه اقداماتی صورت گرفته است؟

- تا یکی دوماه آینده کلنگ احداث راه قره پیری به زمین زده می شود، اما مشکل ما عدم همکاری شهرداری شیراز در مورد حريم شيراز است که پای کار نیست. شهرداری شیراز با این استدلال که این پروژه ها از جمله در بحث راه دسترسی صدرا از راه قره پیری و جاده صدرا به دوکوهک، در اولویت آنها نیست با ما همکاری نمی‌کند

* با این اوصاف آیا به اجراي این پروژه ها امیدوار هستيد؟

- قطعاً پروژه ها اجرا می‌شود، اما یکی از گلایه های من از شهرداری شیراز این است که گفته بودند بخشی از وظایف حوزه صدرا را شهرداري شيراز انجام می‌دهد در حالی كه ما داریم بخشی از کارهای آنها را انجام می‌ دهیم چرا که خیلی از شیرازی‌ ها برای دانشگاه و بیمارستان به صدرا می آیند و ما به آنها خدمات ارائه می‌ دهیم.

* از پروژه هایی که قرار بود مدت ها قبل در صدرا راه اندازی شود، بزرگترین شهربازی روبسته بود که به رغم آنکه سازه آن مدت هاست تمام شده، طرح متوقف مانده است؟

- مشکل شهربازی مربوط به شهردار سابق و پیمانکار آن است که احتمال ابطال قراردادش وجود دارد، اما ما با سرمایه گذار پروژه مشکلی نداریم و با قرارداد جدید، پیمانکار آن به زودی مشخص می شود.

* پروژه توسعه اکوپارک صدرا به کجا رسید؟

- پروژه توسعه اکوپارک امسال توسط شرکت عمران صدرا اجرایی می شود که با احداث آن، مساحت این پروژه از ٣٠ هکتار به ۶٠ هکتار افزایش پیدا می‌کند، این در حالی است که تنها پارک بزرگ صدرا همین اکوپارک است، اما تا پایان امسال ۵ پارک محله ای جدید و یک پارک ٩ هکتاری به شهر افزوده می‌شود و در کنار آن عملیات اجرایی  اولین پیاده راه سلامت شهر صدرا هم آغاز شده كه به زودی تقدیم شهروندان می‌ گردد.

* شما از همان ابتدا یکی از مواردی را که جزو اولویت ‌های خود مطرح کردید این بوده كه شهر صدرا دیگر حیاط خلوت نیست و به دنبال مبارزه با فساد و شفاف سازی هستید، چقدر در این زمینه موفق شده ايد؟

- در این رابطه از همان ابتدا کار سختی را شروع کردیم و در همین مدت، تهدید، تطمیع و تعقیب شدیم و حتی تا درب منزل هم مرا تعقیب کردند و از جانب برخی دستگاه ‌های دولتی هم مواردی را شاهد بودم اما هرگز پا پس نکشیدم و در همین راستا[]توانستیم در این مدت ١٢٠ میلیارد تومان از حقوق تضییع شده شهر را بازگردانیم که البته برخی از این اموال به صورت مسالمت آمیز و برخی از طریق پیگیری قضایی به شهر بازگشت.

* با توجه به اینکه مترو یکی از آن وسایط نقلیه ای است که با آمدن آن بسیاری از مشکلات حمل و نقل صدرا حل می ‌شود، در مورد انجام عملیات اجرایی خط ٣ مترو شیراز در صدرا چه اقداماتی صورت گرفته است؟

- به طور دقیق نمی‌دانم چه زمانی این پروژه اجرا و به نتیجه می رسد چرا که متولی این پروژه  شرکت عمران صدراست، اما کار آغاز و اعتبار آن هم پیش بینی شده است، البته مترو به صورت روباز و قرار است از ایستگاه راه آهن تا اکوپارک صدرا امتداد داشته باشد، اما ابتدا باید مشکل تملک اراضی حل شود.

 

***

بحث پيرامون مسايل شهرداري را كنار مي گذاريم و از مسايل شخصي سؤال مي كنيم:

* اهل ورزش هستید؟

- از دوره دبستان تا زمانی که دانشجو شدم فوتبال بازی می کردم. یادم هست سال چهارم دبیرستان در جام دهه فجر در مدرسه، آقای گل جام فجر شدم. بعد از ورود به دانشگاه، فوتبالم کمرنگ شد، ولی اخیراً بیشتر در رشته هاي انفرادي و آمادگي جسماني فعاليت می کنم.

* رشته ورزشی مورد علاقه تان چیست؟

- فوتبال.

* طرفدار کدام یک از تیم های فوتبال باشگاهی کشور هستید؟

- خودم و دو پسرم طرفدار پرسپولیس هستیم. ـ باخنده ـ البته آنها خیلی نسبت به پرسپولیس تعصب دارند.

* از فوتبالیست های شاخص کشور کدام ها را بیشتر می پسندید؟

- علی دایی، علی کریمی، کریم باقری و احمدرضا عابدزاده. آنقدر به عابدزاده علاقه داشتم و البته با توجه به توسلی که به امام رضا(ع) داشتم، اسم پسرم را احمدرضا گذاشتم. بازیکن های امروزی هم مثل سردار آزمون، رضا قوچان نژاد و علیرضا بیرانوند عملکرد خوب و قابل توجهی دارند.

* اخبار را از چه طریقی پیگیری می کنید؟

- سعی می کنم اکثر اوقات اخبار 20:30 را گوش کنم. بخشی از اخبار را از طریق فضاهاي مجازي و بخش دیگری را هم از طریق روزنامه ها دنبال می کنم.

* در فضای مجازی بیشتر کدام کانال را دنبال می کنید؟

- كانال هاي پيام رسان واتساپ.

* سینما هم می روید؟

- بيشتر از یکسال است که نرفته ام.

* آخرین فیلمی که در سینما دیدید؟

- فیلم آیینه بغل.

* کتاب هم می خوانید؟

- بیشتر کتاب مذهبی می خوانم، يكي از دلايلش این است که علاوه بر علاقه شخصي در برنامه هاي روزمره برايم كاربردي است.

* آخرین کتابی که خواندید؟

- زيبائي هاي اخلاق اثر استاد حسین انصاریان.

* اگر به گذشته برگردید و دوران نوجوانی را مرور کنید، پایه ای برای مسئولیت های کنونی در آن دوران سراغ دارید؟

- از وقتی مدرسه می رفتم همیشه جزو دانش آموزان ممتاز و جدی بودم. در همه مسابقه های مذهبی هم مقام داشتم و اغلب مسئولیت نمایندگی کلاس و مدرسه ام را برعهده می گرفتم. در کل هم توان مدیریتی در جمع هاي دوستانه آن زمان داشتم و علاقه به قبول مسئوليت هاي اجتماعي حتي در دوران نوجواني نيز در من وجود داشت.

* خودتان و خانواده تان در صدرا ساکن هستید؟

- خودم گاهي چند شبانه روز در هفته را در صدرا جهت پيگيري و كنترل کارهاي شهرداري می مانم ، اما خانواده ام هنوز نه.

* نظر شما  در خصوص فعالیت‌ های روزنامه «خبرجنوب» چیست؟

- روزنامه «خبرجنوب» یک روزنامه وزین است که سهم بسزایی در ارتقاي جایگاه فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و اقتصادی فارس و استان های جنوبی کشور داشته است، البته مردم فارس با روزنامه «خبرجنوب» آشنا هستند و با آن غریبه نیستند. «خبرجنوب» روزنامه ای شاخص است و دیدگاه مردم نسبت به این روزنامه مثبت است و به نظر می‌رسد توانسته رابطه خوبی با مخاطبان خود برقرار کند و اعتماد آنها را جلب نماید.

 

از   5   رای
4.03   نظرات


دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
آخرین خبـرها
فراخوان ثبت نام اخذ پروانه تاکسیرانی/ مدارک و شرایط لازم
رونمایی از اولین پیاده راه سلامت صدرا تا پایان امسال
این حرکت مذبوحانه، پایان حیات نحس رژیم صهیونیستی را سرعت می بخشد
طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها متناسب با وضعیت بیماری کوید 19در صدرا
هفته بسیج فرصت بازخوانی حرکت بسیج بر مدار صراط مستقیم انقلاب اسلامی است
مجموعه مسابقات شجره طیبه
مستندی کوتاه پیرامون شهر جدید صدرا و ویژگی های آن
صدرا کدوم طرفه؟
بازارهای هفتگی از روز ۲۰ آبان ماه تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد
تسلیت به مناسبت درگذشت مادر شهید علی اکبر ممسنی
فعاليت ناوگان اتوبوسراني شهرداري صدرا تا اطلاع ثانوي همچنان متوقف مي باشد
صعود بانوی کوهنورد شهرداری صدرا به رشته کوه سپیدار
اطلاعیه جایگاه CNG شهر صدرا
چهارشنبه 14 آبان، زمان مراجعه برندگان مزایده شهرداری/اسامی برندگان
درآمد حاصل از مزایده، به صورت مستقیم در سال ۹۹ صرف اجرای طرح های خدماتی و عمرانی در شهر صدرا خواهد ش ...
پیام رئیس شورای اسلامی شهر صدرا به شهردار و مجموعه شهرداری صدرا
جزئیات اقدامات عمرانی و خدماتی شهرداری صدرا در شش ماهه سال 99
فعاليت ناوگان اتوبوسراني شهرداري صدرا متوقف مي گردد
ادامه جلسات آموزشی مهارتهای کنترل خشم  در شهرداری صدرا
اطلاعیه شهرداری صدرا در خصوص مزایده عمومی
استمرار نهضت عمرانی و خدمات رسانی در مسیر سازندگی شهر صدرا
مجموعه مسابقات " تجلی مهر " به مناسبت سالروز آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج)
مهمان دومین نشست رویای شهر سبز، دکتر پرنیان شهردار صدرا
تجلیل  از کارمند روشندل شهرداری صدرا
دومین جلسه کارگاه آموزشی مهارتهای کنترل خشم  کارکنان شهرداری صدرا
نهضت خدمات رسانی با الگوی اقدامات جهادی؛ محله به محله شهر صدرا پاکسازی می گردد
توسعه زیر ساخت های فن آوری اطلاعات و ارتباطات شهر صدرا و شهرداری الکترونیک
فروش 34 قطعه زمین واقع در شهر صدرا
آگهی تجدید مناقصه خرید سایبان( ایستگاه اتوبوس) 35-99
سیاست ما انتفاعی نیست،سیاست قانون مداری است / حیاط خلوتها را بر میداریم / درمقابل تهدید،تخریب، تضعیف ...
کارگاه آموزشی پیشگیری و کنترل خشونت ویژه مدیران شهرداری صدرا
آموزه های بازآفرینی شهری پایدار
مراسم متمرکز و یکپارچه اربعین حسینی شهر صدرا
آگهی فراخوان سرمایه گذاری و مشارکت در ساخت تکمیل پارک بزرگ شهر صدرا
موکب کربلایی ایلات و عشایرجنوب کشور، امسال خدمات رسان می گردد/ حمایت از اقشار کم درآمد جایگزین برپای ...
لوازم آتشنشانی (تجدید استعلام)
پیام مشترک شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر صدرا به مناسبت هفته نیروی انتظامی
حضور بسیج؛ متضمن امنیت پایدار و توسعه فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و سازندگی است
نشست صمیمی مردم، ایثارگران و رزمندگان شهر صدرا در اجتماع "یاد یاران"
آتش نشان کلمه ای مقدس است؛ آتش نشانان آمادگی جسمانی و اطلاعات و دانش خود را هر روز افزایش دهند
به برکت جانفشانی رزمندگان و ایثارگران در 8 سال دفاع مقدس، ایران جزیره الثبات منطقه قرار گرفته است
اجتماع صمیمی مردم، رزمندگان و ایثارگران و خانواده معظم شهدا
وصیت تمام شهدا عمل به شعائر اسلامی و تبعیت از ولی فقیه بود/حرکت ما باید در مسیر شهداء باشد
لوازم آتشنشانی
ساخت تابلوی تجمیعی شهدا
طراحی و نصب تابلو تصاویر شهدا
همزمان با هفته دفاع مقدس آغاز به کار ناحیه مقاومت بسیج سپاه امیرالمومنین(ع) شهر صدرا
پاسداشت رشادتهای شهداء، تجدید بیعت با آرمانهای امام راحل عظیم الشأن و رهبر معظم انقلاب است
دیدار صمیمی با خانواده معظم شهیدان مهدی و محسن قمری
آموزه های مدیریت پسماند
نشستی صمیمی با رزمندگان و ایثارگران 8 سال دفاع مقدس شهر صدرا
آگهی تجدید مناقصه خرید سطل های زباله 34-99
دفاع مقدس؛ تبلور ایثار ، اراده ، وحدت و سربلندی ملت ایران است
تنوع گل و گیاه اکو پارک در استان فارس بی نظیر است
دستاوردهای دفاع مقدس، سرمایه عظیم ملت ایران برای عبور از بحران هاست/ تولید و انتشار نماهنگ در پناه ح ...
آموزه های منابع طبیعی پایدار
لغو مناقصه عملیات خرید پایه های چراغ پارکی و تجهیزات مورد نیاز جهت تامین روشنایی پارک ها 31-99
جلساتي مؤثر و صريح، با چاشني تعامل و اقدام و عمل
گروههای سرود در مجتمع های مسكونی پرجمعيت/ رويكرد هنرمندانه در استمرار برنامه های عزای حسينی(ع)
جمع آوري 23 معتاد متجاهر و پرخطر در شهر صدرا
مدیر جدید حراست شهرداری صدرا معرفی شد
اجرای عملیات خط کشی محوری (رنگ سرد)
مردم نباید قربانی اختلاف بین دستگاههای اجرایی شوند
آگهی تجدید مناقصه خرید سایبان( ایستگاه اتوبوس) 33-99
آگهی مناقصه تکمیل ساختمان آتش نشانی 32-99 ( تجدید مناقصه 26-99)
پویش نذر خون، نذر پلاسما
ایران همدل / از همدیگر گره گشایی کنیم
اعطای درجه سرتیپی از سوی فرمانده معظم کل قوا به خانواده معظم شهید جمشید(مهدی) زارع
آگهی مناقصه عملیات خرید پایه چراغ پارکی و تجهیزات مورد نیاز جهت تأمین روشنایی اکو پارک 31-99
برپایی سوگواره حسینی، رمز نهضت و کلید واژه اصلی زنده نگهداشتن اسلام است که با سابقه مظلومیتی ۱۴۰۰ سا ...
ساماندهی بازارهای هفتگی به صورت ثابت و یکپارچه
قدردان تلاش و کوشش پاکبانان وظیفه شناس شهرمان بوده و خواهیم بود
انجام خدمات شهری به مردم سوگوار حسینی/ طرح توسعه محوطه یادمان شهدای گمنام شهر صدرا
شهر صدرا پایلوت پروژه راهبردی کنترل و کاهش خشونت قوه قضائیه، در استان فارس
رونق خدمات رسانی با حضور بخشهای اجرایی در ناحیه 2 شهرداری/ گام نخست راه اندازی منطقه یک شهرداری صدرا ...
وعده های توخالی و دروغ، توهین به مردم است / میزان رضایت شهروندان است
شهر صدرا عزادار حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام گردید
اعلام تغییرات مسیرهای حرکت خطوط حمل و نقل شهری در شهر صدرا/ الزام رعایت دستورالعمل های بهداشتی و است ...
مساجد سنگرهای دائمی دفاع از نظام و ارزشهای انقلاب و خط مقدم فعالیت های فرهنگی است
آگهی مناقصه خرید تجهیزات ترافیکی 30-99 ( تجدید مناقصه 19-99)
آگهی مناقصه خرید سطل های زباله 29-99
آگهی مناقصه اجرای پارک محله ای بوستان 28-99 ( تجدید مناقصه 17-99)
آگهی مناقصه اجرای پارک محله ای بلوار فردوسی محتشم 27-99 (تجدید مناقصه 16-99)
رای اعتماد مجدد اعضای شورا،مسئولیت اینجانب را چندین برابرخواهد کرد/ شوراهای اسلامی  یکی از دستاوردها ...
حمیدرضا صادقی رئیس و مهدی کشاورزی نایب رئیس سال چهارم دوره پنجم شورای اسلامی شهر صدرا
آگهی مناقصه تکمیل ساختمان آتش نشانی 26-99 ( تجدید مناقصه 18-99)
آگهی مناقصه 25 -99 (تجدید مناقصه 15-99 گشت تخلفات)
شهر بدون مطالبه، شهری مرده و بدون آرمان است
آگهی تجدید مناقصه تهیه و اجرای نقشه GIS شهری ( شهر صدرا ) 24 -99
آگهی تجدید مناقصه خرید سایبان( ایستگاه اتوبوس) 23-99
آگهی مناقصه حفظ و نگهداری فضای سبزبلوار خلیج فارس وفاز دو شهر صدرا 22-99
جلسه هم اندیشی و تجلیل از خبرنگاران رسانه های استانی حوزه شهر صدرا
صعود بانوی کوهنورد شهرداری صدرا به قله های رشته کوه دنا
مراسم نورافشانی در شب عیدغدیر برگزار خواهد شد
برگزاری جشن های عید غدیر و دهه ولایت در مجتمع های مسکونی صدرا
شما سادات متصل هستید به ائمه اطهار؛ باید الگوی افراد جامعه باشید
اعمال مدیریت صحیح،کسب اعتبارات کافی و کیفی سازی خدمات،بسترساز توسعه فاز 2 شهر صدرا
همای رحمت
عدم آگاهی و توجه به قوانین، سبب متضرر شدن و ایجاد مشکلات حقوقی برای مردم می گردد
بزرگداشت عیدالله الاکبر غدیر، جزئی از فرهنگ و سبک زندگی ماست/اجرای برنامه های متنوع با رعایت دستورال ...
مردم محوری، فعالیت فرهنگی مؤثر و مقابله با آسیب های اجتماعی رویکرد اصلی سازمان فرهنگی/ عمق اقدامات م ...
سرعت و کیفیت اجرای پروژه های عمرانی تسهیل کننده خدمت رسانی به مردم باشد
مناقصه تأمین ماشین آلات عمرانی مورد نیاز بصورت استیجاری 21-99
اجرای عملیات جدول گذاری ادامه خواهد داشت
دستگاههاي دولتي به كمك شهرداري صدرا بيايند/لزوم اختصاص اعتبارات دولتي جهت كاهش حجم مشكلات مردم
خرسنديم كه فرصت حل مشكلات مردم صدرا را با نمايندگان دوره يازدهم مجلس شوراي اسلامي تجربه كنيم/لزوم شف ...
عملیات بهسازی و آسفالت معابر ادامه خواهد داشت
اطفاء 68 مورد حریق عمدی و غیر عمدی درسال جاری / تکمیل و تجهیز ساختمان آتش نشانی فاز 2 صدرا
ترمیم واجرای جدول معابر فاز یک شهر صدرا 20-99 ( تجدید مناقصه 7-99)
خرید تجهیزات ترافیکی 19-99 (تجدید مناقصه 6-99)
تکمیل ساختمان آتش نشانی 18-99 ( تجدید مناقصه 5-99)
شناسایی گونه های متفاوت با بافت غالب موجود در شهر و البته سازگار با شرایط اقلیمی از اهداف شهرداری صد ...
اجراي حكم تخريب تعدادي از ساخت و سازهاي غير مجاز در حريم شهر صدرا
اجرای پارک محله ای بوستان
اجرای پارک محله ای بلوار فردوسی- محتشم – ناحیه 100 هکتاری
یازده ساخت و ساز غیر مجاز تخریب و تعدادی از متخلفین دستگیر شدند؛ با متخلفان ساختمانی برخورد قانونی ...
تأمین نیرو ،خودرو ها و تجهیزات مورد نیاز واحد های رفع تخلفات ساختمانی و ساماندهی مشاغل ( رفع سد معبر ...
قلع و قمع ساخت و سازهای غیر مجاز در صدرا
گزارش عملکرد ایجاد زیرساخت های آب و فاضلاب صدرا به شورای اسلامی شهر ارائه شد
عملیات اجرای پارک محله ای خیابان مولانا 6
اجرای پارک محله ای بلوار دانش خیابان ناهید 4
علی رغم تنگناهای اعتباری، نهضت آسفالت و ترمیم معابر شهری را ادامه می دهیم
اجرای ممیزی املاک سطح شهر صدرا
تهیه و اجرای نقشه GIS ( شهر صدرا )
خریداری و واگذاری تجهیزات و امکانات امدادی و آتش نشانی جدید/ شهروندان صدرا را خانواده خود بدانید
خرید سایبان ایستگاه اتوبوس
پویش #من_هم_ماسک_میزنم 2
اجرای پیاده رو سازی فاز دو شهر صدرا
اجرای پیاده رو سازی فاز یک شهر صدرا
پویش #من_هم_ماسک_میزنم 1
بخشش اجاره بهای املاک شهرداری، افزایش مدت تخفیف عوارض و مدیریت هزینه‌ها در راستاي حمايت از شهروندان
مردم انتظار خدمات بيشتري دارند؛ با همدلي شهرداري و شركت عمران صدرا خدمت رساني شتاب مي گيرد
نجات جان پسر بچه ۹ ساله
اتمام عملیات لکه گیری و آسفالت خیابان های سطح شهر در کوتاهترین بازه زمانی
تمدید محدودیتها
هرگونه تفکیک، قطعه بندی، ساخت و ساز اراضی زراعی غیرمجاز جرم است
مانور آموزشی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری صدرا
تأمین ماشین آلات عمرانی مورد نیاز بصورت استیجاری
اجرای عملیات ترمیم و احداث جدول و تک لبه معابر فاز دو
اجرای عملیات ترمیم و احداث جدول و تک لبه معابر فاز یک
خرید تجهیزات ترافیکی
تکمیل ساختمان آتش نشانی فاز 2
لیست مراکز تست ویروس کرونا
این هفته را به عنوان هفته خدمت رسانی خالصانه و مجاهدانه به همه شهرداران استان فارس و شهردار شهر صدرا ...
خاندان اهل بیت علیهم السلام؛ولی نعمت همه عالم و پشتوانه بزرگ مردم ایران
تخفیف عوارض شهرداری صدرا در راستای کمک به رونق ساخت و ساز مسکن
تخریب بدون اغماض ساخت و سازهای غیرمجاز - فریب افراد سوداگر را نخورید
افزایش سرانه و بهبود فضای سبز در سطح شهر صدرا
لزوم ایمن سازی کارکنان و مجموعه های ذیربط، تمهیدات پیشگیرانه در وسایل نقلیه عمومی
چالش ورزش های خانگی
پیام مشترک شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر صدرا به مناسبت هفته قوه قضاییه
جمع آوری و تشکیل بانک اطلاعات نخبگان و فعالین فرهنگی،هنری و ورزشی شهر صدرا
حضرات معصومین علیهم السلام ولی نعمت ما و فخر عالم هستند
بر خود ببالید و از آن دسته دخترانی باشید که رسول مهربانی ها(صلی الله علیه وآله) درباره آنان فرمودند: ...
ایجاد تعهد 250 میلیارد ریالی برای تکمیل فاضلاب فاز یک شهر صدرا؛ تا پایان شهریور ماه تصفیه خانه فاز ی ...
در چند ماه گذشته از محل تبصره 3 بیش از 70 میلیارد ریال برای شبکه گذاری شهری توسط آبفا از مردم صدرا د ...
تحویل چک 30 میلیارد ریالی شهرداری صدرا جهت کمک به راه اندازی هرچه سریعتر تصفیه خانه
سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای حسین نژادیان امام جمعه شهر صدرا در شب شهادت آن حضرت
سلامت مردم اولویت اساسی شورای اسلامی؛ مجموعه شورا و شهرداری از هیچ کوششی در جهت بهداشت و سلامت مردم ...
زیر سازی و روکش آسفالت
تأمین ماشین آلات عمرانی مورد نیاز بصورت استیجاری
آتش سوزی های زنجیره ای در شهر صدرا مهار شد
فرایند توسعه امکانات رفاهی و خدماتی در شهر صدرا سرعت میگیرد
مسابقه نقاشی و دل نوشته
آغاز به کار ناوگان حمل و نقل شهری از روز شنبه 10 خرداد/ رعایت مسائل بهداشتی برای مقابله با تهدید شیو ...
شهرداری صدرا اخیراً قدم‌های قابل توجهی در جهت پیش‌خرید پساب حاصل از تصفیه‌خانه این شهر برداشته است
طرح مهک
آرزو مي كنيم اين رمضان به عيد فطرِ پايان غيبت جانِ جهان، حضرت بقيه الله الاعظم(ارواحناله الفداء) ختم ...
راه اندازی دبیرخانه «مهک» به منظور مطالعه هوشمند کتاب در صدرا/ پایداری و مقاومت، تاریخ کشور را بیمه ...
عملیات ترمیم و توسعه فضای سبز اکو پارک
روز روابط عمومی، فرصت بازسازی ارتباط سازنده با مردم/ ارتباط بی واسطه با مردم، فرصت فساد را از خنّاسا ...
اولویت اجرای پروژه های عمرانی شهرداری از فاز 2 شهر صدرا
اصلاح ساختار حقوقی و قراردادهای شهرداری؛ کلیه قراردادهای قبل را مورد بازنگری قرار دادیم
انعکاس جلسه پیشگیری از آسیب های اجتماعی شهر صدرا گسترده خبرها در مطبوعات
شهردار براي رسيدگي به مشكلات مردم هيچ واسطه اي ندارد/ دربرابر كساني كه دستشان از بيت المال يا حقوق م ...
تشکیل پرونده قضایی برای اداره آب و فاضلاب در صورت عدم اجرای تعهدات در زمان مقرر/ تکلیف حضرت آیت الله ...
بازگشت 400 میلیارد ریال به شهرداری صدرا طی چند ماه/بیش از 2/5 میلیارد ریال صرف مبارزه با ویروس کرونا ...
روز معلم یادآور شکوه و عظمتی به بلندای اندیشه والای بزرگمردانی است که مشق شجاعت و جسارت می دهند
ذبح غیر قانونی و غیر بهداشتی گوسفندان، سلامت مردم را به خطر انداخته/ عبور احشام در شهر کنترل گردد
ایجاد بسترخدمات الکترونیک برای شهروندان از اولویت های شهرداری است
شوراهای اسلامی ترجمان آگاهی و اراده مردمی در پناه امر ربوبی "وامرهم الشوری بینهم"
در مبارزه با کرونا، جهاد خدمت رسانی به مردم به ثمر نشست
تعرفه عوارض سال99
برای استقلال كامل شهر صدرا، هیچ بهانه ای از سوی مقام های مسئول مورد قبول نیست/ قطعاً باید نوع نگاه ب ...
برگزاری كاروان شادی و نورافشانی توسط سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری صدرا و ناحیه مقاومت بسیج سپاه محم ...
مركز اورژانس صدرا از روز شنبه كار استقرار خود را آغاز می كند
همراهی فرمانداردر كنار مردم و شورای اسلامی شهر مایه دلگرمی است/نظارت بر عرضه و تقاضا و قیمت ها تشدید ...
انتظار از اداره اوقاف و امور خیریه در مبارزه با ویروس كرونا در صدرا/هیچ كمبودی در تأمین مایحتاج مردم ...
مناقصه جمع آوری زباله و تنظیف معابر شهر صدرا
طرح "ياوران سلامت"
ایستگاه سلامت و غربالگری
قرارگاه پدافند زیستی شهر صدرا
تشكر از همكاری و هوشمندی مردم/كنترل تردد همچنان ادامه دارد
قرارگاه پدافند زیستی شهر صدرا
این انقلاب محمدی(صلی الله علیه و آله) طاغوت ۲۵۰۰ ساله را شكست و بیش از ۴ دهه است كه ابراهیم وار به ب ...
بسیج و سپاه مرد روزهای سخت
هرجا كشور نیاز به حضور بسیج داشت، بسیج در كنار مردم مجاهدانه ایستاد..
دیدار با سرهنگ بنایی فرمانده سپاه ناحیه محمد رسول الله
پیش بینی و راه اندازی ایستگاه غربالگری در ورودی شهر صدرا
تصویب و ابلاغ ساختار سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا
پاسداران و جانبازان سربلند در صیانت از مرزهای عقیدتی و جغرافیایی
دستگاه قضایی در كنار مردم صدراست؛ همه دستگاهها باید در مبارزه با ویروس كرونا بسیج شوند
تكمیل ساختمان آتش نشانی فاز دو
اجرای عملیات زیر سازی و آسفالت معابربر مبنای فهرست بهای 98
تشدید نظارت بر قیمت كالاهای ضروری و مقابله با بازگشایی غیرقانونی صنوف غیر ضروری در مبارزه با كرونا
پیام دكتر پرنبان شهردار صدرا به مناسبت آغاز سال 1399
در خصوص عدم شفاف سازی مناقصات
تا زمانی كه مسئولیت دارم، زیر بار حرف های زورگویانه و باج خواهانه نخواهم رفت
از طرف اعضای محترم شورای اسلامی شهر صدرا و مدیریت شهری از همكاری همه مردم،اصناف و اقشارمختلف تشكر می ...
شهروندان صدرا همگام با قرارگاه پدافند زیستی شهر صدرا
بازدید سرزده سردار غیاثی فرمانده سپاه فجر استان فارس از اقدامات قرارگاه پدافند زیستی شهر صدرا
خانه امن ترین مكان جهت دوری از بیماری
شهروندان با حضور در شهر كار مسئولان شهری در این حوزه را دشوارتر نكنند
حمایت و دستورات قاطع دستگاه قضایی، اقدامات انتظامی در كنار تلاش گروههای جهادی بسیج، مبارزه با ویروس ...
اطلاعیه شماره 4 قرارگاه پدافند زیستی شهر صدرا
استمرار اقدامات گروه های جهادی در صدرا / تاكیید بر پشتیبانی دستگاه های اجرایی
شهردار عزیز شهیدمان، شهید مهدی باكری اسوه خدمتگزاری خالصانه و بی منت و جهادگر عرصه جهاد اصغر و جهاد ...
اطلاعیه شماره 3 قرارگاه پدافند زیستی شهر صدرا
اطلاعیه شماره دو قرارگاه پدافند زیستی شهر صدرا
اطلاعیه شماره یک قرارگاه پدافند زیستی شهر صدرا
تشكیل قرارگاه پدافند زیستی در شهر صدرا به منظور مبارزه با ویروس كرونا
لغو كلیه خدمات ناوگان حمل و نقل شهر صدرا اعم اتوبوسرانی و مینی بوسرانی
هيچ تصميمي مبني بر قرنطينه هيچ نقطه اي از استان فارس به خصوص شهر صدرا اتخاذ نگرديده است
امكان ريشه كني ويروس منحوس كرونا با اقدامات جهادي و انقلابي
عملیات جمع آوری زباله و تنظیف معابر شهر صدرا
عملیات حفظ و نگهداری فضای سبز فاز یك، اهل بیت و اكوپارك
خرید لوله و تاسیسات مورد نیاز بلوار خلیج فارس و سطح شهر صدرا
لغو كلیه تخفیفات عوارضی شهرداری صدرا،به منظور جلوگیری از شیوع بیماری
تلاش یك سویه پاسخگوی مبارزه بی امان با شیوع ویروس كرونا نیست
سالم كاركنید و ناظر به پاكدستی مدیران خود باشید و ارتباط خود را با مردم حفظ كنید
دكتر پرنیان شهردار صدرا: مردم با حفظ آرامش، به نكات ایمنی و بهداشتی توجه بیشتری نمایند. موج شیوع كرو ...
ضدعفونی نمودن وسایل نقلیه عمومی ادامه می یابد
تكمیل ساختمان آتش نشانی فاز دو
بیانیه‌ی گام دوم رهبرانقلاب
دشمن را بشناسیم، حواسمان جمع‌ باشد؛آماده باشیم برای اینكه: هم دفاع كنیم،‌ هم ضربه بزنیم؛ ما هم باید ...
حضور پرشور و با شكوه مردم
حضور و نظارت دكتر پرنیان رئیس مركز انتخاباتی 11 شیراز از شعب اخذ رای
انتخابات لیله القدر نظام مقدس جمهوری اسلامی است
دیدار با مادر شهید حبیب گله داری
آیین راه اندازی فرهنگسرای فجر شهرداری صدرا
مردم انتظار دارند كه مسئولین بر خط اصولی و اصیل امام راحل عظیم الشأن و رهبری حكیم انقلاب بایستند و م ...
جوانان معجزه انقلاب اسلامی هستند؛ دشمن می خواهد جوانان را نسبت به دستاوردهای انقلاب دلسرد كند
باید ماهیت شهر صدرا را مشخص کنید