مهمان دومین نشست رویای شهر سبز، دکتر پرنیان شهردار صدرا


    
تعداد بازدید: 138
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1399/8/3

دکتر پرنیان در این نشست گفت: حدود یک سال است که توفیق خدمت در شهرداری صدرا را کسب کرده ام. من در شرایط آشفته‌ای سکان‌دار شهرداری شدم. در فضایی که شهردار، رئیس شورای اسلامی، معاونین شهرداری و سه نفر از پیمانکاران دستگیر شده بودند که این سه نفر، فعالیت های عمرانی شهر را انجام میدادند و اکثر مناقصه ها را تحویل گرفته بودند و در شرایطی که پروژه ها نیمه تمام بود دستگیر شدند. به همین دلیل یک فضای بی اعتمادی بین مردم و شهرداری حاکم بود.

وی افزود: اولویت اول ما تکمیل پروژه های نیمه تمام بود که با هماهنگی با دستگاه های نظارتی توانستیم در یک مدت کوتاه پروژه های نیمه تمام را به اتمام برسانیم.

دکتر پرنیان با اشاره به هزینه‌ بازسازی اماکن تخریب شده در اغتشاشات آبان‌ماه اذعان داشت: اغتشاشات آبان‌ماه، یکی از چالش‌های اساسی صدرا بود. علاوه بر تخریب ساختمان شهرداری آسیب های جدی‌ای به معابر ، تابلوها و اماکن عمومی وارد شد که برآورد خسارت های ما حدود ده میلیارد تومان بود که ۲ ماه از توان اجرایی شهرداری صرف بازسازی امکانات تخریب شده گردید. برف سنگین و کم سابقه صدرا نیز یکی از چالش های پیش روی شهرداری بود که با کار شبانه روزی توانستیم چالش های این مسیر را هموار کنیم که به اذعان شهروندان هیچ کدام از معابر اصلی و پرتردد شهر حتی برای یک ساعت هم مسدود نشد.

شهردار صدرا شیوع کرونا را یکی دیگر از دلایل تعطیلی پروژه‌های عمرانی عنوان کرد و گفت: شیوع کرونا نیز یک چالش جدید جهانی بود که شهرداری هم از این غائله مستثنی نبود، در این مدت تنها یک سوم از نیروهای شهرداری مشغول خدمت بودند و پروژه های عمرانی تعطیل شده بود. این گفته ها از این باب است که هنگام سنجش فعالیت‌های شهرداری، چالش‌های اخیر را مدنظر داشته باشید. بعد از عید نیز دستگیری دو نفر دیگر از اعضای شورای شهر مزید بر علت شد.

دکتر پرنیان افزود: با همه مشکلات توانستیم پروژه های نیمه تمام را تکمیل کنیم و همچنین قبل از عید لکه‌گیری، لای روبی، جدول‌گذاری، رفع نقاط حادثه‌خیز ترافیکی و همچنین رفع ۱۳ نقطه آبگیر را در دستور کار قرار دادیم به گونه‌ای که در سال گذشته که شاهد بارش باران بودیم در هیچکدام از این نقاط آبگرفتگی رخ نداد.

وی در خصوص اجرای طرح‌های مختلف در سطح شهر صدرا گفت: در حاشیه بلوار بوستان در حال آماده‌سازی اولین پیاده‌رو سلامت به طول یک و نیم کیلومتر و عرض پانزده متر هستیم که در این مسیر امکانات مختلفی تعبیه خواهد شد. همچنین در برنامه‌های آتی، احداث پنج پارک جدید را در دستور کار قرار دادیم که هم اکنون در مرحله انتخاب پیمانکار است و برای سه طرح آن، پیمانکار انتخاب شده و برای دو طرح دیگر در حال یافتن پیمانکار توانمند هستیم. چشم انداز ما برای راه اندازی پارک های زیر هزار متر تا پایان سال و برای مابقی دو سال است. همچنین پارک ۹ هکتاری در مجاورت میدان اسفار طراحی شده که ۲۰۰ میلیارد برآورد هزینه آن‌است که برنامه ما برای تکمیل این پروژه از طریق جذب سرمایه گذار است که هم اکنون در مرحله چاپ آگهی است

دکتر پرنیان شهردار صدرا با اشاره به بودجه‌های تخصیص‌ یافته در پروژه‌های عمرانی بیان داشت: فضای تعاملی مناسبی در این مدت بین شهرداری و شرکت عمران برقرار شد که تعاملات مثبتی، با همکاری دکتر حاجی پور مدیر عامل شرکت عمران صدرا ایجاد کردیم. همچنین در دیدار با جناب مهندس طاهرخانی معاون وزیر و مدیر عامل شهرهای جدید کشور قول تخصیص ۱۰۰ میلیارد بودجه در قالب دو پکیج ۵۰ میلیاردی را از شرکت عمران اخذ کردیم که مقرر شده شرکت عمران با این بودجه پروژه های اعلامی شهرداری را به سرانجام برساند که اولین پروژه را شهرداری به شرکت عمران اعلام کرده که هم اکنون شرکت عمران در حال انجام آن است. با این تعامل توانستیم بودجه عمرانی شهرداری را از ۴۰ میلیارد به ۹۰ میلیارد افزایش بدهیم.

 

سوال) کل بودجه شهرداری صدرا چند میلیارد است و چند میلیارد آن صرف پروژه های عمرانی میشود؟

 

پاسخ) بودجه سال ۹۸ شهرداری ۷۰ میلیارد تومان بود که این بودجه در سال ۹۹ به ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت‌. قانون بودجه تعیین کرده که ۶۰ درصد بودجه باید صرف امور جاری شهرداری شود و ۴۰ درصد صرف پروژه های عمرانی.

 

سوال ) این هزینه های جاری شامل چه مواردی میشود؟

 

پاسخ ) شامل پرداخت حقوق پرسنل، نیروهای شرکتی، سوخت ماشین ها، دستمزدهای نیروهای  شرکت های طرف قرارداد شهرداری، خرید تجهیزات مورد نیاز شهرداری و ماشین آلات  و ...

 

سوال) آیا تا به حال به فکر راه اندازی یک سامانه شفافیت بوده اید که ریز هزینه‌کرد

 

شهرداری، حتی در مورد مسائل جاری در آن اعلام شود؟

 

پاسخ) من در روز معارفه قول دادم که پستوها را بردارم و شهرداری را به یک اتاق شیشه‌ای تبدیل کنم. یکی از مشکلات اساسی شهرداری این بود که در حوزه قراردادها بسته و غیر شفاف عمل میشد.

هم اکنون ما سایت شفافیت برای شفافیت در واگذاری پروژه های عمرانی برای قرار دادها و مزایده ها طراحی نموده ایم  و در مرحله ورود اطلاعات هستیم. اما در مورد شفافیت در بودجه جاری تا به حال چنین کاری انجام نشده است، البته ما از این پیشنهاد استقبال میکنیم و ان‌شاءالله این پیشنهاد یک سنگ بنای جدید در عرصه شفافیت در شهرداری های کشور باشد. در مسائل بودجه جاری چون موارد هزینه‌کرد، مختلف است، مثل هزینه نگهداری فضای سبز یا مثلا حقوق پاکبانان که تحت نظارت سازمان بازرسی و دیوان محاسبات انجام میشود، ما موظف هستیم علاوه بر نظارتهای مستمر و متداول، هزینه‌های خود را به یک حسابرس رسمی اعلام کنیم.

 

سوال ) چرا علی رغم نظارت های شهرداری که در زمان جنابعالی بیشتر شده همچنان شاهد ساخت و سازهای غیرقانونی و کوه‌خواری در صدرا هستیم؟

 

پاسخ) بله متاسفانه صحیح است برای برخی ارگان ها شهر صدرا یک شهر انتفاعی است. ما در صدرا ۵ هزار هکتار محدوده قانونی و حدود ۱۷ هزار هکتار حریم شهری داریم. طبق قانون، در بدو تاسیس شهرهای جدید متصدی این ۵ هزار هکتار شرکت عمران است که باید بسترهای عمومی را برای ساکنین آینده فراهم کند و زمین‌های قانونی را به فروش برساند. این دیدگاه یک دیدگاه انتفاعی است که متاسفانه بعضی از اراضی شیبداری که میتوانست به پارک یا بام صدرا تبدیل شود از همان بدو تاسیس شهر(توسط شرکت عمران) تا زمان تاسیس شهرداری، توسط بعضی از ادارات ذینفع از جمله منابع طبیعی، اوقاف و شرکت عمران و.... تفکیک و به افراد و تعاونی های بعضی از ادارات واگذار گردیده که طبق قانون اگر زمینی در اراضی قانونی به مالکیت خصوصی و حقیقی انتقال یافت شهرداری موظف است با درخواست پروانه ساخت مالک موافقت کند ؛ اگر شهرداری با این درخواست موافقت نکند با شکایت شاکی و حکم دیوان عدالت اداری شهردار به انفصال از خدمات دولتی محکوم میشود.

 

لازم به ذکر است که شهرداری صدرا در سال ۸۹ تاسیس شده اما شرکت عمران حدود ۱۷ سال پیش از شهرداری صدرا، تاسیس و در صدرا شروع به کار کرده است.

البته طی بازدیدی که دادستان محترم از ساخت و سازهای شهر صدرا انجام دادند مقرر شد بعضی از ساخت و سازهای  که در زمین‌های شیبدار صورت گرفته تخریب و به جای آن زمین معوض در نقطه ای دیگر به مالکان داده شود که به نظر بنده این تنها راهکار شرایط فعلی است

 

سوال ) آیا صدرا هم، مانند شیراز طرح تفصیلی دارد که کاربری ها و ساخت و سازها آمایش شده باشد؟

 

پاسخ) بله، در صدرا نیز طرح جامع و طرح تفصیلی داریم. در بهمن ۹۸ بازنگری طرح جامع تصویب شد. طبق آمارهایی که بنده از طریق آمایش به دست آوردم تا پیش از شهردار شدن من، در اراضی قره پیری که ۵۷۰ هکتار وسعت دارد تاکنون ۱۱۰ قطعه غیر مجاز ساخته شده است. اطراف دانشگاه آزاد ۲۳۰ هکتار وسعت دارد و ۵۶۰ قطعه غیر مجاز ساخته شده است. اراضی قصر قمشه هم ۷۰۰ هکتار است و ۹۷۰ قطعه غیر مجاز ساخته شده است. در کل ۱۵۰۰ هکتار اراضی و ۱۶۵۰ قطعه غیر مجاز داریم.

این آمایش از ساخت و سازهای غیر مجاز تا پیش از انتصاب بنده است. عزیزان بعداً میزان ساخت و ساز‌های غیر مجاز در زمان شهردار شدن بنده را هم آمایش کنند تا مشخص شود من تا چه اندازه جلوی این ساخت و سازهای غیر قانونی را گرفتم. یکی از مشکلات شهرداری با این قطعات غیرمجاز اخذ عوارض شهرداری است. چون غیرمجازند، شهرداری اجازه گرفتن عوارض ندارد و از طرفی چاره‌ای جز خدمات‌رسانی به آنان نداریم؛ مثلا ما ناچاریم زباله‌های این قطعات را جمع آوری کنیم.

ما سامانه پیامکی، شماره همراه شهردار و پل‌های ارتباطی‌ مختلفی را تعبیه کردیم که مردم تخلفات ساختمانی را شناسایی کرده و یا هرگونه گزارش از حوزه های خدمات شهری را با ما در میان بگذارند که ما مرتبا این سامانه را رصد و گزارشات را پیگیری میکنیم.

شهروندان از طریق بخشهای سایت شهرداری میتوانند علاوه بر گزارش تخلفات ساختمانی، مستقیم به شهردار پیام و گزارش ارسال نمایند. در بخش نظرات صفحات شهرداری در اینستاگرام و سایت نیز، تک تک نظرات بررسی و پیگیری میشود، تلفن گویا شهرداری نیز به شماره  07136412929 برای ضبط پیام های شهروندان و رسیدگی به آن در نظر گرفته شده؛ علاوه بر این موارد مردم می توانند موارد خود را به صورت پیام به شماره همراه شهردار به شماره 09179346966 ارسال نمایند. برای تک تک این پیام ها، دستورات لازم صادر و در چرخه پیگیری قرار میگیرد و تا اعلام نتیجه به مخاطب و ارسال کننده پیام(حتی اگر اجرای آن به لحاظ قانونی امکان پذیر نباشد) رصد می شود

 

دکتر پرنیان شهردار صدرا با اشاره به اجرای طرح‌های فرهنگی گفت: مباحث فرهنگی درصدرا رها شده بود. با استقلال حوزه معاونت فرهنگی و اخذ مجوز سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری صدرا به عنوان دومین شهر دارای سازمان فرهنگی در استان فارس و استفاده از نیروهای توانمند در این حوزه، فرهنگسراها را احیا کردیم و کلاس‌های فرهنگی و آموزشی را راه اندازی نمودیم. ما مسائل فرهنگی را به مجتمع‌های مسکونی انتقال دادیم و در مناسبت‌های مختلف برنامه‌های فرهنگی را در مجتمع‌های مسکونی اجرا کردیم. انتخاب نماینده فرهنگی در مجتمع های مسکونی پرجمعیت از بین هیئت مدیره مجتمع، انتخاب رابط فرهنگی در مساجد و کانونهای فرهنگی و تلاش در جهت مردمی نمودن و تاثیرگذاری اقدامات فرهنگی با استفاده از امکانات  شهرداری و باتوجه به شرایط شیوع کرونا از کارهایی است که در حوزه فرهنگی آغاز شده است، هرچند نهادهای فرهنگی کشور هیچ توجهی به صدرا ندارد.

 

 

از   1   رای
5   نظرات


دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
آخرین خبـرها
فراخوان ثبت نام اخذ پروانه تاکسیرانی/ مدارک و شرایط لازم
رونمایی از اولین پیاده راه سلامت صدرا تا پایان امسال
این حرکت مذبوحانه، پایان حیات نحس رژیم صهیونیستی را سرعت می بخشد
طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها متناسب با وضعیت بیماری کوید 19در صدرا
هفته بسیج فرصت بازخوانی حرکت بسیج بر مدار صراط مستقیم انقلاب اسلامی است
مجموعه مسابقات شجره طیبه
مستندی کوتاه پیرامون شهر جدید صدرا و ویژگی های آن
صدرا کدوم طرفه؟
بازارهای هفتگی از روز ۲۰ آبان ماه تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد
تسلیت به مناسبت درگذشت مادر شهید علی اکبر ممسنی
فعاليت ناوگان اتوبوسراني شهرداري صدرا تا اطلاع ثانوي همچنان متوقف مي باشد
صعود بانوی کوهنورد شهرداری صدرا به رشته کوه سپیدار
صدرا، شهری که دخل امروزش به خرج هاي ديروزش نمی خورد
اطلاعیه جایگاه CNG شهر صدرا
چهارشنبه 14 آبان، زمان مراجعه برندگان مزایده شهرداری/اسامی برندگان
درآمد حاصل از مزایده، به صورت مستقیم در سال ۹۹ صرف اجرای طرح های خدماتی و عمرانی در شهر صدرا خواهد ش ...
پیام رئیس شورای اسلامی شهر صدرا به شهردار و مجموعه شهرداری صدرا
جزئیات اقدامات عمرانی و خدماتی شهرداری صدرا در شش ماهه سال 99
فعاليت ناوگان اتوبوسراني شهرداري صدرا متوقف مي گردد
ادامه جلسات آموزشی مهارتهای کنترل خشم  در شهرداری صدرا
اطلاعیه شهرداری صدرا در خصوص مزایده عمومی
استمرار نهضت عمرانی و خدمات رسانی در مسیر سازندگی شهر صدرا
مجموعه مسابقات " تجلی مهر " به مناسبت سالروز آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج)
تجلیل  از کارمند روشندل شهرداری صدرا
دومین جلسه کارگاه آموزشی مهارتهای کنترل خشم  کارکنان شهرداری صدرا
نهضت خدمات رسانی با الگوی اقدامات جهادی؛ محله به محله شهر صدرا پاکسازی می گردد
توسعه زیر ساخت های فن آوری اطلاعات و ارتباطات شهر صدرا و شهرداری الکترونیک
فروش 34 قطعه زمین واقع در شهر صدرا
آگهی تجدید مناقصه خرید سایبان( ایستگاه اتوبوس) 35-99
سیاست ما انتفاعی نیست،سیاست قانون مداری است / حیاط خلوتها را بر میداریم / درمقابل تهدید،تخریب، تضعیف ...
کارگاه آموزشی پیشگیری و کنترل خشونت ویژه مدیران شهرداری صدرا
آموزه های بازآفرینی شهری پایدار
مراسم متمرکز و یکپارچه اربعین حسینی شهر صدرا
آگهی فراخوان سرمایه گذاری و مشارکت در ساخت تکمیل پارک بزرگ شهر صدرا
موکب کربلایی ایلات و عشایرجنوب کشور، امسال خدمات رسان می گردد/ حمایت از اقشار کم درآمد جایگزین برپای ...
لوازم آتشنشانی (تجدید استعلام)
پیام مشترک شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر صدرا به مناسبت هفته نیروی انتظامی
حضور بسیج؛ متضمن امنیت پایدار و توسعه فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و سازندگی است
نشست صمیمی مردم، ایثارگران و رزمندگان شهر صدرا در اجتماع "یاد یاران"
آتش نشان کلمه ای مقدس است؛ آتش نشانان آمادگی جسمانی و اطلاعات و دانش خود را هر روز افزایش دهند
به برکت جانفشانی رزمندگان و ایثارگران در 8 سال دفاع مقدس، ایران جزیره الثبات منطقه قرار گرفته است
اجتماع صمیمی مردم، رزمندگان و ایثارگران و خانواده معظم شهدا
وصیت تمام شهدا عمل به شعائر اسلامی و تبعیت از ولی فقیه بود/حرکت ما باید در مسیر شهداء باشد
لوازم آتشنشانی
ساخت تابلوی تجمیعی شهدا
طراحی و نصب تابلو تصاویر شهدا
همزمان با هفته دفاع مقدس آغاز به کار ناحیه مقاومت بسیج سپاه امیرالمومنین(ع) شهر صدرا
پاسداشت رشادتهای شهداء، تجدید بیعت با آرمانهای امام راحل عظیم الشأن و رهبر معظم انقلاب است
دیدار صمیمی با خانواده معظم شهیدان مهدی و محسن قمری
آموزه های مدیریت پسماند
نشستی صمیمی با رزمندگان و ایثارگران 8 سال دفاع مقدس شهر صدرا
آگهی تجدید مناقصه خرید سطل های زباله 34-99
دفاع مقدس؛ تبلور ایثار ، اراده ، وحدت و سربلندی ملت ایران است
تنوع گل و گیاه اکو پارک در استان فارس بی نظیر است
دستاوردهای دفاع مقدس، سرمایه عظیم ملت ایران برای عبور از بحران هاست/ تولید و انتشار نماهنگ در پناه ح ...
آموزه های منابع طبیعی پایدار
لغو مناقصه عملیات خرید پایه های چراغ پارکی و تجهیزات مورد نیاز جهت تامین روشنایی پارک ها 31-99
جلساتي مؤثر و صريح، با چاشني تعامل و اقدام و عمل
گروههای سرود در مجتمع های مسكونی پرجمعيت/ رويكرد هنرمندانه در استمرار برنامه های عزای حسينی(ع)
جمع آوري 23 معتاد متجاهر و پرخطر در شهر صدرا
مدیر جدید حراست شهرداری صدرا معرفی شد
اجرای عملیات خط کشی محوری (رنگ سرد)
مردم نباید قربانی اختلاف بین دستگاههای اجرایی شوند
آگهی تجدید مناقصه خرید سایبان( ایستگاه اتوبوس) 33-99
آگهی مناقصه تکمیل ساختمان آتش نشانی 32-99 ( تجدید مناقصه 26-99)
پویش نذر خون، نذر پلاسما
ایران همدل / از همدیگر گره گشایی کنیم
اعطای درجه سرتیپی از سوی فرمانده معظم کل قوا به خانواده معظم شهید جمشید(مهدی) زارع
آگهی مناقصه عملیات خرید پایه چراغ پارکی و تجهیزات مورد نیاز جهت تأمین روشنایی اکو پارک 31-99
برپایی سوگواره حسینی، رمز نهضت و کلید واژه اصلی زنده نگهداشتن اسلام است که با سابقه مظلومیتی ۱۴۰۰ سا ...
ساماندهی بازارهای هفتگی به صورت ثابت و یکپارچه
قدردان تلاش و کوشش پاکبانان وظیفه شناس شهرمان بوده و خواهیم بود
انجام خدمات شهری به مردم سوگوار حسینی/ طرح توسعه محوطه یادمان شهدای گمنام شهر صدرا
شهر صدرا پایلوت پروژه راهبردی کنترل و کاهش خشونت قوه قضائیه، در استان فارس
رونق خدمات رسانی با حضور بخشهای اجرایی در ناحیه 2 شهرداری/ گام نخست راه اندازی منطقه یک شهرداری صدرا ...
وعده های توخالی و دروغ، توهین به مردم است / میزان رضایت شهروندان است
شهر صدرا عزادار حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام گردید
اعلام تغییرات مسیرهای حرکت خطوط حمل و نقل شهری در شهر صدرا/ الزام رعایت دستورالعمل های بهداشتی و است ...
مساجد سنگرهای دائمی دفاع از نظام و ارزشهای انقلاب و خط مقدم فعالیت های فرهنگی است
آگهی مناقصه خرید تجهیزات ترافیکی 30-99 ( تجدید مناقصه 19-99)
آگهی مناقصه خرید سطل های زباله 29-99
آگهی مناقصه اجرای پارک محله ای بوستان 28-99 ( تجدید مناقصه 17-99)
آگهی مناقصه اجرای پارک محله ای بلوار فردوسی محتشم 27-99 (تجدید مناقصه 16-99)
رای اعتماد مجدد اعضای شورا،مسئولیت اینجانب را چندین برابرخواهد کرد/ شوراهای اسلامی  یکی از دستاوردها ...
حمیدرضا صادقی رئیس و مهدی کشاورزی نایب رئیس سال چهارم دوره پنجم شورای اسلامی شهر صدرا
آگهی مناقصه تکمیل ساختمان آتش نشانی 26-99 ( تجدید مناقصه 18-99)
آگهی مناقصه 25 -99 (تجدید مناقصه 15-99 گشت تخلفات)
شهر بدون مطالبه، شهری مرده و بدون آرمان است
آگهی تجدید مناقصه تهیه و اجرای نقشه GIS شهری ( شهر صدرا ) 24 -99
آگهی تجدید مناقصه خرید سایبان( ایستگاه اتوبوس) 23-99
آگهی مناقصه حفظ و نگهداری فضای سبزبلوار خلیج فارس وفاز دو شهر صدرا 22-99
جلسه هم اندیشی و تجلیل از خبرنگاران رسانه های استانی حوزه شهر صدرا
صعود بانوی کوهنورد شهرداری صدرا به قله های رشته کوه دنا
مراسم نورافشانی در شب عیدغدیر برگزار خواهد شد
برگزاری جشن های عید غدیر و دهه ولایت در مجتمع های مسکونی صدرا
شما سادات متصل هستید به ائمه اطهار؛ باید الگوی افراد جامعه باشید
اعمال مدیریت صحیح،کسب اعتبارات کافی و کیفی سازی خدمات،بسترساز توسعه فاز 2 شهر صدرا
همای رحمت
عدم آگاهی و توجه به قوانین، سبب متضرر شدن و ایجاد مشکلات حقوقی برای مردم می گردد
بزرگداشت عیدالله الاکبر غدیر، جزئی از فرهنگ و سبک زندگی ماست/اجرای برنامه های متنوع با رعایت دستورال ...
مردم محوری، فعالیت فرهنگی مؤثر و مقابله با آسیب های اجتماعی رویکرد اصلی سازمان فرهنگی/ عمق اقدامات م ...
سرعت و کیفیت اجرای پروژه های عمرانی تسهیل کننده خدمت رسانی به مردم باشد
مناقصه تأمین ماشین آلات عمرانی مورد نیاز بصورت استیجاری 21-99
اجرای عملیات جدول گذاری ادامه خواهد داشت
دستگاههاي دولتي به كمك شهرداري صدرا بيايند/لزوم اختصاص اعتبارات دولتي جهت كاهش حجم مشكلات مردم
خرسنديم كه فرصت حل مشكلات مردم صدرا را با نمايندگان دوره يازدهم مجلس شوراي اسلامي تجربه كنيم/لزوم شف ...
عملیات بهسازی و آسفالت معابر ادامه خواهد داشت
اطفاء 68 مورد حریق عمدی و غیر عمدی درسال جاری / تکمیل و تجهیز ساختمان آتش نشانی فاز 2 صدرا
ترمیم واجرای جدول معابر فاز یک شهر صدرا 20-99 ( تجدید مناقصه 7-99)
خرید تجهیزات ترافیکی 19-99 (تجدید مناقصه 6-99)
تکمیل ساختمان آتش نشانی 18-99 ( تجدید مناقصه 5-99)
شناسایی گونه های متفاوت با بافت غالب موجود در شهر و البته سازگار با شرایط اقلیمی از اهداف شهرداری صد ...
اجراي حكم تخريب تعدادي از ساخت و سازهاي غير مجاز در حريم شهر صدرا
اجرای پارک محله ای بوستان
اجرای پارک محله ای بلوار فردوسی- محتشم – ناحیه 100 هکتاری
یازده ساخت و ساز غیر مجاز تخریب و تعدادی از متخلفین دستگیر شدند؛ با متخلفان ساختمانی برخورد قانونی ...
تأمین نیرو ،خودرو ها و تجهیزات مورد نیاز واحد های رفع تخلفات ساختمانی و ساماندهی مشاغل ( رفع سد معبر ...
قلع و قمع ساخت و سازهای غیر مجاز در صدرا
گزارش عملکرد ایجاد زیرساخت های آب و فاضلاب صدرا به شورای اسلامی شهر ارائه شد
عملیات اجرای پارک محله ای خیابان مولانا 6
اجرای پارک محله ای بلوار دانش خیابان ناهید 4
علی رغم تنگناهای اعتباری، نهضت آسفالت و ترمیم معابر شهری را ادامه می دهیم
اجرای ممیزی املاک سطح شهر صدرا
تهیه و اجرای نقشه GIS ( شهر صدرا )
خریداری و واگذاری تجهیزات و امکانات امدادی و آتش نشانی جدید/ شهروندان صدرا را خانواده خود بدانید
خرید سایبان ایستگاه اتوبوس
پویش #من_هم_ماسک_میزنم 2
اجرای پیاده رو سازی فاز دو شهر صدرا
اجرای پیاده رو سازی فاز یک شهر صدرا
پویش #من_هم_ماسک_میزنم 1
بخشش اجاره بهای املاک شهرداری، افزایش مدت تخفیف عوارض و مدیریت هزینه‌ها در راستاي حمايت از شهروندان
مردم انتظار خدمات بيشتري دارند؛ با همدلي شهرداري و شركت عمران صدرا خدمت رساني شتاب مي گيرد
نجات جان پسر بچه ۹ ساله
اتمام عملیات لکه گیری و آسفالت خیابان های سطح شهر در کوتاهترین بازه زمانی
تمدید محدودیتها
هرگونه تفکیک، قطعه بندی، ساخت و ساز اراضی زراعی غیرمجاز جرم است
مانور آموزشی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری صدرا
تأمین ماشین آلات عمرانی مورد نیاز بصورت استیجاری
اجرای عملیات ترمیم و احداث جدول و تک لبه معابر فاز دو
اجرای عملیات ترمیم و احداث جدول و تک لبه معابر فاز یک
خرید تجهیزات ترافیکی
تکمیل ساختمان آتش نشانی فاز 2
لیست مراکز تست ویروس کرونا
این هفته را به عنوان هفته خدمت رسانی خالصانه و مجاهدانه به همه شهرداران استان فارس و شهردار شهر صدرا ...
خاندان اهل بیت علیهم السلام؛ولی نعمت همه عالم و پشتوانه بزرگ مردم ایران
تخفیف عوارض شهرداری صدرا در راستای کمک به رونق ساخت و ساز مسکن
تخریب بدون اغماض ساخت و سازهای غیرمجاز - فریب افراد سوداگر را نخورید
افزایش سرانه و بهبود فضای سبز در سطح شهر صدرا
لزوم ایمن سازی کارکنان و مجموعه های ذیربط، تمهیدات پیشگیرانه در وسایل نقلیه عمومی
چالش ورزش های خانگی
پیام مشترک شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر صدرا به مناسبت هفته قوه قضاییه
جمع آوری و تشکیل بانک اطلاعات نخبگان و فعالین فرهنگی،هنری و ورزشی شهر صدرا
حضرات معصومین علیهم السلام ولی نعمت ما و فخر عالم هستند
بر خود ببالید و از آن دسته دخترانی باشید که رسول مهربانی ها(صلی الله علیه وآله) درباره آنان فرمودند: ...
ایجاد تعهد 250 میلیارد ریالی برای تکمیل فاضلاب فاز یک شهر صدرا؛ تا پایان شهریور ماه تصفیه خانه فاز ی ...
در چند ماه گذشته از محل تبصره 3 بیش از 70 میلیارد ریال برای شبکه گذاری شهری توسط آبفا از مردم صدرا د ...
تحویل چک 30 میلیارد ریالی شهرداری صدرا جهت کمک به راه اندازی هرچه سریعتر تصفیه خانه
سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای حسین نژادیان امام جمعه شهر صدرا در شب شهادت آن حضرت
سلامت مردم اولویت اساسی شورای اسلامی؛ مجموعه شورا و شهرداری از هیچ کوششی در جهت بهداشت و سلامت مردم ...
زیر سازی و روکش آسفالت
تأمین ماشین آلات عمرانی مورد نیاز بصورت استیجاری
آتش سوزی های زنجیره ای در شهر صدرا مهار شد
فرایند توسعه امکانات رفاهی و خدماتی در شهر صدرا سرعت میگیرد
مسابقه نقاشی و دل نوشته
آغاز به کار ناوگان حمل و نقل شهری از روز شنبه 10 خرداد/ رعایت مسائل بهداشتی برای مقابله با تهدید شیو ...
شهرداری صدرا اخیراً قدم‌های قابل توجهی در جهت پیش‌خرید پساب حاصل از تصفیه‌خانه این شهر برداشته است
طرح مهک
آرزو مي كنيم اين رمضان به عيد فطرِ پايان غيبت جانِ جهان، حضرت بقيه الله الاعظم(ارواحناله الفداء) ختم ...
راه اندازی دبیرخانه «مهک» به منظور مطالعه هوشمند کتاب در صدرا/ پایداری و مقاومت، تاریخ کشور را بیمه ...
عملیات ترمیم و توسعه فضای سبز اکو پارک
روز روابط عمومی، فرصت بازسازی ارتباط سازنده با مردم/ ارتباط بی واسطه با مردم، فرصت فساد را از خنّاسا ...
اولویت اجرای پروژه های عمرانی شهرداری از فاز 2 شهر صدرا
اصلاح ساختار حقوقی و قراردادهای شهرداری؛ کلیه قراردادهای قبل را مورد بازنگری قرار دادیم
انعکاس جلسه پیشگیری از آسیب های اجتماعی شهر صدرا گسترده خبرها در مطبوعات
شهردار براي رسيدگي به مشكلات مردم هيچ واسطه اي ندارد/ دربرابر كساني كه دستشان از بيت المال يا حقوق م ...
تشکیل پرونده قضایی برای اداره آب و فاضلاب در صورت عدم اجرای تعهدات در زمان مقرر/ تکلیف حضرت آیت الله ...
بازگشت 400 میلیارد ریال به شهرداری صدرا طی چند ماه/بیش از 2/5 میلیارد ریال صرف مبارزه با ویروس کرونا ...
روز معلم یادآور شکوه و عظمتی به بلندای اندیشه والای بزرگمردانی است که مشق شجاعت و جسارت می دهند
ذبح غیر قانونی و غیر بهداشتی گوسفندان، سلامت مردم را به خطر انداخته/ عبور احشام در شهر کنترل گردد
ایجاد بسترخدمات الکترونیک برای شهروندان از اولویت های شهرداری است
شوراهای اسلامی ترجمان آگاهی و اراده مردمی در پناه امر ربوبی "وامرهم الشوری بینهم"
در مبارزه با کرونا، جهاد خدمت رسانی به مردم به ثمر نشست
تعرفه عوارض سال99
برای استقلال كامل شهر صدرا، هیچ بهانه ای از سوی مقام های مسئول مورد قبول نیست/ قطعاً باید نوع نگاه ب ...
برگزاری كاروان شادی و نورافشانی توسط سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری صدرا و ناحیه مقاومت بسیج سپاه محم ...
مركز اورژانس صدرا از روز شنبه كار استقرار خود را آغاز می كند
همراهی فرمانداردر كنار مردم و شورای اسلامی شهر مایه دلگرمی است/نظارت بر عرضه و تقاضا و قیمت ها تشدید ...
انتظار از اداره اوقاف و امور خیریه در مبارزه با ویروس كرونا در صدرا/هیچ كمبودی در تأمین مایحتاج مردم ...
مناقصه جمع آوری زباله و تنظیف معابر شهر صدرا
طرح "ياوران سلامت"
ایستگاه سلامت و غربالگری
قرارگاه پدافند زیستی شهر صدرا
تشكر از همكاری و هوشمندی مردم/كنترل تردد همچنان ادامه دارد
قرارگاه پدافند زیستی شهر صدرا
این انقلاب محمدی(صلی الله علیه و آله) طاغوت ۲۵۰۰ ساله را شكست و بیش از ۴ دهه است كه ابراهیم وار به ب ...
بسیج و سپاه مرد روزهای سخت
هرجا كشور نیاز به حضور بسیج داشت، بسیج در كنار مردم مجاهدانه ایستاد..
دیدار با سرهنگ بنایی فرمانده سپاه ناحیه محمد رسول الله
پیش بینی و راه اندازی ایستگاه غربالگری در ورودی شهر صدرا
تصویب و ابلاغ ساختار سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا
پاسداران و جانبازان سربلند در صیانت از مرزهای عقیدتی و جغرافیایی
دستگاه قضایی در كنار مردم صدراست؛ همه دستگاهها باید در مبارزه با ویروس كرونا بسیج شوند
تكمیل ساختمان آتش نشانی فاز دو
اجرای عملیات زیر سازی و آسفالت معابربر مبنای فهرست بهای 98
تشدید نظارت بر قیمت كالاهای ضروری و مقابله با بازگشایی غیرقانونی صنوف غیر ضروری در مبارزه با كرونا
پیام دكتر پرنبان شهردار صدرا به مناسبت آغاز سال 1399
در خصوص عدم شفاف سازی مناقصات
تا زمانی كه مسئولیت دارم، زیر بار حرف های زورگویانه و باج خواهانه نخواهم رفت
از طرف اعضای محترم شورای اسلامی شهر صدرا و مدیریت شهری از همكاری همه مردم،اصناف و اقشارمختلف تشكر می ...
شهروندان صدرا همگام با قرارگاه پدافند زیستی شهر صدرا
بازدید سرزده سردار غیاثی فرمانده سپاه فجر استان فارس از اقدامات قرارگاه پدافند زیستی شهر صدرا
خانه امن ترین مكان جهت دوری از بیماری
شهروندان با حضور در شهر كار مسئولان شهری در این حوزه را دشوارتر نكنند
حمایت و دستورات قاطع دستگاه قضایی، اقدامات انتظامی در كنار تلاش گروههای جهادی بسیج، مبارزه با ویروس ...
اطلاعیه شماره 4 قرارگاه پدافند زیستی شهر صدرا
استمرار اقدامات گروه های جهادی در صدرا / تاكیید بر پشتیبانی دستگاه های اجرایی
شهردار عزیز شهیدمان، شهید مهدی باكری اسوه خدمتگزاری خالصانه و بی منت و جهادگر عرصه جهاد اصغر و جهاد ...
اطلاعیه شماره 3 قرارگاه پدافند زیستی شهر صدرا
اطلاعیه شماره دو قرارگاه پدافند زیستی شهر صدرا
اطلاعیه شماره یک قرارگاه پدافند زیستی شهر صدرا
تشكیل قرارگاه پدافند زیستی در شهر صدرا به منظور مبارزه با ویروس كرونا
لغو كلیه خدمات ناوگان حمل و نقل شهر صدرا اعم اتوبوسرانی و مینی بوسرانی
هيچ تصميمي مبني بر قرنطينه هيچ نقطه اي از استان فارس به خصوص شهر صدرا اتخاذ نگرديده است
امكان ريشه كني ويروس منحوس كرونا با اقدامات جهادي و انقلابي
عملیات جمع آوری زباله و تنظیف معابر شهر صدرا
عملیات حفظ و نگهداری فضای سبز فاز یك، اهل بیت و اكوپارك
خرید لوله و تاسیسات مورد نیاز بلوار خلیج فارس و سطح شهر صدرا
لغو كلیه تخفیفات عوارضی شهرداری صدرا،به منظور جلوگیری از شیوع بیماری
تلاش یك سویه پاسخگوی مبارزه بی امان با شیوع ویروس كرونا نیست
سالم كاركنید و ناظر به پاكدستی مدیران خود باشید و ارتباط خود را با مردم حفظ كنید
دكتر پرنیان شهردار صدرا: مردم با حفظ آرامش، به نكات ایمنی و بهداشتی توجه بیشتری نمایند. موج شیوع كرو ...
ضدعفونی نمودن وسایل نقلیه عمومی ادامه می یابد
تكمیل ساختمان آتش نشانی فاز دو
بیانیه‌ی گام دوم رهبرانقلاب
دشمن را بشناسیم، حواسمان جمع‌ باشد؛آماده باشیم برای اینكه: هم دفاع كنیم،‌ هم ضربه بزنیم؛ ما هم باید ...
حضور پرشور و با شكوه مردم
حضور و نظارت دكتر پرنیان رئیس مركز انتخاباتی 11 شیراز از شعب اخذ رای
انتخابات لیله القدر نظام مقدس جمهوری اسلامی است
دیدار با مادر شهید حبیب گله داری
آیین راه اندازی فرهنگسرای فجر شهرداری صدرا
مردم انتظار دارند كه مسئولین بر خط اصولی و اصیل امام راحل عظیم الشأن و رهبری حكیم انقلاب بایستند و م ...
جوانان معجزه انقلاب اسلامی هستند؛ دشمن می خواهد جوانان را نسبت به دستاوردهای انقلاب دلسرد كند
باید ماهیت شهر صدرا را مشخص کنید