جناب آقای شهرام ملک زاده
    
بازدید: 292
    

شهرام ملک زاده با سابقه سه دوره عضویت در شورای اسلامی شهرهای مختلف استان فارس از جمله شهر صدرا دارای مدرک کارشناسی شیمی از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد حقوق؛  دوازده سال عضو کمیسیون ماده صد شهرداری و قریب به ده سال ریاست شورا و عضویت در کمیسیون های فرهنگی و حقوقی شورای شهر را در کارنامه خود دارد.

ایشان مهمترین سرفصل های شورای شهر صدرا در رشد و شکوفایی و خدمت رسانی به مردم را که در آن تصمیم ساز یا تصمیم گیر بوده اند را اینگونه بیان نمودند:

در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر صدرا فعالیت های گوناگونی در زمینه های مختلف داشته ایم و تلاش کردیم تا با همفکری و همراهی مردم و دیگر اعضای شورا یا تصمیمات و ابتکارهای جدیدی در جهت خدمت رسانی به مردم داشته باشیم یا با تشریک مساعی به روند تصمیم های شورا سرعت دهیم. با توجه به اینکه ساکنان شهر صدرا از اکثر فرهنگ های گوناگون کشور بویژه استان فارس می باشند و این شهر در تمام زمینه ها رشد فزاینده و غیرهمگونی داشته و متاسفانه مباحث فرهنگی در شهر مغفول مانده و چندان فعالیتی صورت نگرفته، بر آن شدیم تا فرهنگ کتاب و کتابخوانی را به عنوان زیرساخت فرهنگی در شهر رواج دهیم. برای این مهم برنامه ریزی ما از مدرسه و خانه دوم فرزندان شهر صدرا آغاز شد و به حول و قوه الهی اتفاقات خوبی در دو سال اخیر رقم خورد و برای دوسال متوالی شهر صدرا در سطح ملی بالاتر از بسیاری از کلان شهرها بعنوان شهر خلاق کتاب در جهت ترویج کتاب خوانی انتخاب شد. در طرح کتابخانه سیار و داستانهای یک دقیقه ای فعالیت های خوبی صورت در جهت توسعه فرهنگ کتابخوانی صورت گرفت. هم به صورت واقعی و هم در فضای مجازی اقدام به انتشار اینگونه کتاب های مختلفی نمودیم و ان شاالله با مصوبه ای که شورای شهر گذرانید مقرر گردید برای احداث مجتمع های با تراکم بالا یک کتابخانه در نظر گرفته شود که بعنوان سالن مطالعه نیز از آن بهره برداری گردد.

یکی دیگر ازدغدغه های مهم ما ایجاد ساختار سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی در مدیریت شهری بود. پیگیری های مستمر و مطالبه از سطح وزارت کشور تا استانداری فارس و سایر نهادهای ذیربط موجب اخذ مجوز سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی در شهرداری صدرا گردید.

 

در زمینه های دیگر بویژه ارتقاء درجه ی شهرداری با توجه به جمعیت و سایر مؤلفه های قانونی دیگر توانستیم با مراجعات مکرر به وزارت کشور، سازمان همیاری ها و ارتباطات گسترده، درجه شهرداری را از دو به هشت ارتقا دهیم که موفقیت چشمگیری محسوب می شود.

در زمینه حمل و نقل با تلاش و هماهنگی شورای اسلامی و مدیریت شهری و خرید ناوگان جدید، تلاش گردید بخش زیادی از مشکلات ناوگان حمل و نقل مرتفع گردد

در مسیر حل مشکل راه های مواصلاتی با همکاری و محوریت شرکت عمران صدرا و پیگیری شورای اسلامی شهر، جاده دوکوهک و باجگاه تا پایان سال 98 بازگشایی خواهد شد و بار ترافیک شهری کاهش چشمگیری خواهد داشت.

در بخش درمانی و بهداشتی همکاری و تعامل بسیار خوبی با بزرگ ترین مرکز پیوند کبد ایران و منطقه(بیمارستان ابوعلی سینا) داشتیم که خوشبختانه امروز به عنوان یکی از افتخارات این شهر در خاورمیانه، مشغول به خدمت به بیماران می باشد. همکاری و تعامل مناسب با مراکز بهزیستی و اورژانس 115 سبب شده تا بخشی از مشکلات مردم در حوزه درمانی مرتفع گردد و امیدواریم تا پایان سال 99 در این حوزه مشکلات کمتری را شاهد باشیم. در زمینه ی فاضلاب شهری که یکی از دغدغه های شهروندان عزیز می باشد اقدامات مناسبی صورت گرفته که امیدواریم تا سال 99 تصفیه خانه فاز یک و دو تکمیل و این معضل فراگیر حل گردد. برای سال آینده برنامه های متنوعی داریم که مهم ترین آن تکمیل زیر ساخت های شهری بویژه در فاز 2 شهر صدرا می باشد و همچنین با عزمی راسخ پیگیری مستمری جهت استقرار ادارات مختلف در شهر صدرا داریم که شهروندان عزیز با هزینه کمتر مالی و زمان بتوانند به این ادارات دسترسی داشته باشند در زمینه فرهنگی و اجتماعی شهر نیز برنامه های کوتاه مدت و میان مدت و دراز مدتی را تهیه و تعریف نموده ایم تا در آن راستا گام های موثری برداریم که در سال آینده به اطلاع شهروندان فهیم شهر صدرا  خواهیم رساند.

   نظرات


دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.